O chacie i okolicy

Oferujemy noclegi w Zagórzu Śląskim, w pobliżu zamku Grodno i Jeziora Bystrzyckiego.

Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim
Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim

Zagórze Śląskie to miejscowość malowniczo położona w dolinie na styku Gór Wałbrzyskich i Gór Sowich. Sama w sobie oferuje wiele atrakcji, ale jest również doskonałą bazą wypadową do wielu ciekawych miejsc turystycznych Dolnego Śląska, jak i północnych Czech.

Jezioro Bystrzyckie
Jezioro Bystrzyckie

Nasz dom położony jest w pobliżu największych atrakcji Zagórza Śląskiego (15 minut spacerem do zamku i nad jezioro), a jednocześnie znajduje się w cichej części wsi, gdzie nie dociera turystyczny zgiełk. W miejscowości jest kilka lokali gastronomicznych, dwa sklepy, lodziarnia.

Dom ma ponad stuletnią historię i stylowy charakter – można przenieść się w czasie. To nie typowy pensjonat, agroturystyka czy hotel. Chata za Górami to miejsce wyjątkowe z różnych względów. Także dlatego, że zachowano tu wiele historycznych detali architektonicznych. Jeden pokój jest wyżej, drugi niżej, za chwilę znów jakiś schodek😁 Albo drzwi dla hobbitów do łazienki. Czasami trzeba też uważać na głowę (dotyczy tylko wysokich), żeby nie zahaczyć o jakąś belkę. Ale dzięki temu czujemy się tutaj jak w prawdziwej wiejskiej chacie. Niejeden przypomni sobie wakacje spędzane w dzieciństwie u babci na wsi.

Zagórze Śląskie - noclegi

Do dyspozycji gości jest apartament z własnym wejściem, na który składają się dwie sypialnie, salon kominkowy, aneks kuchenny, sień i łazienka. W każdej sypialni jest duże łóżko dla dwóch osób, drugie pojedyncze oraz wszystkie inne niezbędne sprzęty. Łącznie zmieści się tu wygodnie 6 osób – cały apartament to łącznie ponad 50 metrów kwadratowych do wyłącznego użytku przez gości. Na zewnątrz można zrelaksować się wśród zieleni a wieczorami posiedzieć przy ognisku. Zaś gdy na dworze szaruga i plucha, ogień z kominka umili każdy długi wieczór.

Oczywiście znajdziesz u nas bezpłatne WiFi a apartament jest wyposażony we wszystkie niezbędne sprzęty i udogodnienia.

Chata za Górami

Zapraszamy do Zagórza Śląskiego przez cały rok!